. .

Виставка буддійського мистецтва «Скарб Тибету»

«Скарб Тибету» – єдина в Україні мандрівна виставка буддійського мистецтва, присвячена культурній спадщині Гімалайського регіону. Експозиція виставки нараховує більш як 300 оригінальних експонатів, привезених з Тибету, Непалу, Бутану та Індії, серед них 67 буддійських статуй, 39 тханок, а також маски, музичні храмові інструменти, ритуальні предмети та предмети побуту.

Твори буддійського мистецтва пронизані глибоким символізмом і, крім естетичного, мають прикладне значення. Вони завжди, впродовж століть, були частиною майстерних методів, що пробуджують ті якості просвітленого ума, які не можна зруйнувати. Буддійський символізм знайшов своє вираження в різних формах: у тханках (буддійському живописі), скульптурі, атрибутиці. Кожні колір і форма, кожне положення тіла і прикраса вказують на певний аспект просвітленого досвіду, що їх практик хоче реалізувати в медитації.

Киянам та гостям міста надається унікальна можливість – доторкнутися до справжнього Скарбу Тибету – глибоких повчань Будди. Повчання ці виражені за допомогою засобів образотворчого мистецтва, які зберігають у собі таємниці вікових традицій.

2 – 11 листопада, з 10:00 до 19:00
Український дім,
вул. Хрещатик, 2