. .

14 квітня — 10 травня 2016 р.

Одеський Музей
Західного і Східного
Мистецтва
http://museum.odessa.ua/

Майстер-клас з тибетської мови та каліграфії буддійських мантр, Вікторія Єгоренкова, перекладач з тибетської ІТАС (International Institute for Tibetan and Asian Studies)

Вперше в Україні, в рамках програми «Дні буддійської культури», всім охочим надається можливість познайомиться з основами тибетської мови і писемності та навчитися правильному написанню буддійських мантр — звукових вібрацій, що виражають і пробуджують досконалі якості ума.
Тибетська мова унікальна. Вона була сформована майже в суцільній ізоляції, що зумовлена географічним положенням Тибету. Остаточне становлення літературної мови та писемності відбулося лише в IX столітті. Класична тибетська мова була створена для перекладу повчань Будди з санскриту. Тому, наприклад, ум описується кількома різними термінами, що передають тонкі значення явища. Скільки існує тибетських мов, чому тибетську вважають священною, як правильно писати склади і чому жителі однієї долини не завжди розуміють жителів іншої — про все це ви дізнаєтеся з нашого майстер-класу.

 

 

4 травня 18-30
Закарпатський музей народної архітектури та побуту, м. Ужгород, вул. Капітульна, 33а