. .

24 вересня — 11жовтня 2015 р.

Український дiм
м. Київ
http://www.icc-kiev.gov.ua/

Майстер-клас з тибетської мови та каліграфії буддійських мантр. Вікторія Єгоренкова, перекладач з тибетської, ІТАС (International Institute for Tibetan and Asian Studies)

Вперше у рамках програми «Днів буддійської культури» усі бажаючі матимуть змогу познайомитися з основами тибетської мови й писемності та навчитися правильно писати буддійські мантри – звукові вібрації, що виражають і пробуджують досконалі якості ума.

Тибетська мова унікальна. Вона сформувалася майже у повній ізоляції, зумовленій географічним розташуванням Тибету. Остаточне становлення літературної мови та писемності відбулося лише у IX сторіччі. Класична тибетська мова була створена для перекладу вчення Будди із санскриту. Тому ум, наприклад, описується кількома різними термінами, що передають тонке значення явища. Скільки існує тибетських мов, чому тибетська вважається священною мовою, як правильно писати склади та чому жителі однієї долини не завжди розуміють жителів іншої – про це ви дізнаєтесь на нашому майстер-класі.