. .

24 вересня — 11жовтня 2015 р.

Український дiм
м. Київ
http://www.icc-kiev.gov.ua/

Лекція «Концепція пустоти в буддійській філософії». Артур Пшибиславський, доктор філософських наук, Яґеллонський університет (Краків, Польща)

Буддійський термін «шуньята» протягом віків був каменем спотикання і перешкодою у розумінні буддійського світогляду науковим співтовариством Заходу. Європейськими мовами його перекладали як «пустотність», це вводило людей в оману щодо мети і самого шляху в буддизмі. Однак наукова думка не стоїть на місці. Сучасні вчені (як у сфері ядерної фізики, так і у сфері психології та філософії) все частіше повторюють за Буддою відому фразу: «Форма є Пустота, Пустота є Форма, Форма і Пустота нероздільні».

Доктор філософських наук, автор ряду книжок, присвячених буддійській філософії, дослідник стародавніх першоджерел у тибетських монастирях, мандрівник і тибетолог Артур Пшибиславський даватиме пояснення та відповість на питання щодо буддійського розуміння світу. Незважаючи на складність теми, лекції Артура зрозумілі й доступні широкому колу слухачів, необізнаних із спеціальними термінами.