. .

14 квітня — 10 травня 2016 р.

Одеський Музей
Західного і Східного
Мистецтва
http://museum.odessa.ua/

Без рубрики

Лекцiя «Основи буддійського погляду», Томаш Фрідман, буддійський вчитель (Україна), 4 травня

Лекцiя «Основи буддійського погляду», Томаш Фрідман, буддійський вчитель (Україна), 4 травня

«Той, хто сприймає свiт наче сон, чим вiн i є, i розумiє одночасно його обумовленнiсть, спроможний допомогати незлiченнiй кiлькостi iстот. Незв’язаний вiрою у реальнiсть речей, яка називається матерiалiзмом, i робить реальними хворобу, старiсть, смерть та страждання, а також вiльний вiд уявлення про те, що нiчого не має нiякого значення, — вiд нiгiлiзма, що робить свiт сiрим та безглуздим, Будда передає єдине всеосяжне бачення: все плинне i насправдi подiбне до сну. Але якщо з приємних снiв легше звiльнитися, то поганi звужують нашу ситуацiю i змушують нас залежати вiд допомоги iнших.» (уривок з книги Лами Оле Нiдала «Яким все є»). Що означає

Святкування дня Просвітлення Будди (лекцiя, майстер-клас, частування), 6 травня

Святкування дня Просвітлення Будди (лекцiя, майстер-клас, частування), 6 травня

2550 рокiв тому, давши обiцянку допомогти усiм iстотам знайти незруйновне щастя, Будда присвятив своє життя пiзнанню ума та досяг Просвiтлення в день свого 35-рiччя. Наступнi 45 рокiв життя Будда присвятив тому, щоб передати iншим методи й мудрiсть, якi ведуть до Просвiтлення. Традицiйно День Просвiтлення Будди вiдзначається на восьмий день четвертого мiсячного мiсяця, який цього року припадає на 6 травня. День Просвiтлення Будди — це символ Просвiтлення, пробудження вищої мудростi, переживання незруйновного щастя та активного спiвчуття до всiх живих iстот. У программi святкування: лекцiя «Життя та вчення Будди», яку прочитає буддiйскьий вчитель з України, голова фонду «Жива традицiя», Олександр Рибiн; майстер-клас

Лекція з буддійського мистецтва «Тханки — буддійський живопис. Стилі та особливості малюнка»

thanki

Тханки — твір образотворчого мистецтва, буквально «малюнок на сувої, малюнок на тканині, який може бути згорнутий і узятий із собою». Тибетською тханка називається рейдрі (рей — бавовна).  Говорячи про тханко-живопис, в першу чергу треба сказати, що це не просто вид етнічного живопису, що відноситься до певного часу і відповідної культури, але складне символічне зображення різних Будда-енергій, що містить величезний обсяг інформації. Мета цього зображення — донести Будда-енергії до того, хто на нього дивиться, і присутній у тханки естетичний компонент підпорядкований саме цьому.  

Лекція «Про буддійську медитацію», Олександр Койбагаров, буддійський вчитель, Росія

meditation1

На лекції «Про буддійську медитацію» слухачі зможуть познайомитісь з особливостями медитації, яку використовують у тибетському буддизмі. Наповнена яскравими образами з безліччю атрибутів і деталей, вона покликана відкривати в нас наші найкращі якості, за допомогою розуміння, що все найкраще і чисте споконвічно було в нас. Надихаючись красивими просвітленими формами, ми хочемо бути на них схожими, до тих пір поки насправді не починаємо вести себе так, ніби є просвітленими. 

Майстер-клас з буддійської медитації

modern_buddhist

Медитації — це практичні вправи, спрямовані на заспокоєння нашого ума і розкриття його потенціалу та позачасових якостей. Зростаючі усвідомленість, радість, спокій і внутрішня сила поступово ведуть до остаточної мети буддійської медитації — стану Просвітлення.

Привет, мир!

Добро пожаловать в WordPress. Это ваша первая запись. Отредактируйте или удалите её, затем пишите!

Лекція «Буддійські Ступи виконують бажання» та Презентація проекту будівництва в Луганську першої Ступи Просвітлення в Україні

Stupa_Benalmadena_02

Кажуть, що духовний вплив буддійських ступ настільки сильний, що ті, хто їх шанують, хто приймає участь в будівництві, а також живе поблизу, сприймає їх позитивний вплив як джерело миру, щастя і благополуччя. Ці архітектурні споруди в досконалій формі висловлюють чисту природу ума, Просвітлення. Побудовані тисячоліття тому в Азії, вони до сих пір позитивно впливають на силове поле всього Всесвіту.

Лекція «Про медитацiю», Габріела Вольфарштеттер, буддійський вчитель, (Німеччина), 12 травня

Медитація

Буддійська медитації – це практичні вправи, спрямовані на заспокоєння нашого ума і розкриття його потенціалу та позачасових якостей. Усвідомленість, радість, спокій і внутрішня сила, що з часом розвиваються й поступово ведуть до остаточної мети буддійської медитації – стану Просвітлення. Чи треба додавати, що розкриття наших найкраших якостей – запорука  кращого життя вже сьогодні.

Лекція «Буддизм — свобода ума», Слава Гордієвич, буддійський вчитель (Україна), 13 травня

Hordiyevych

Протягом 2500 тис. тисяч років буддизм неодноразово переходив з однієї культури в іншу,не змінюючи своєї суті. Тепер буддизм активно розвивається в оточенні західної культури. Від року до року все більше людей у європейських країнах дізнаються про істинний сенс повчань Будди Шак’ямуні. Що ж так приваблює західних людей у цьому стародавньому східному віровченні?  

Лекція «Емоції на шляху до Просвітлення», Аліна Федченко, буддійський вчитель, Україна, 16 травня

эмоции

Всі люди переживають емоції: гнів, прив’язанність, заздрість, гордість… Ми страждаємо від цих емоцій, реагуємо на їх появу не завжди розумними вчинками, вони гризуть нас і тримають наш ум в заціпенінні. Але мало хто знає, що з погляду вищих повчань Будди, емоції — це лиш енергія, яку можна використовувати собі й іншим на користь.