. .

Архів

«Ніч музеїв в Харкові. “Спецсимвол”: бліц-екскурсії виставкою “Скарб Тибету” для груп, 19 травня

«Ніч музеїв в Харкові. “Спецсимвол”: бліц-екскурсії виставкою “Скарб Тибету” для груп, 19 травня

Десять музеїв Харкова в нiч з 19 на 20 травня подовжують час своєї роботи, приєднуючись до всесвiтньої акцiї «Нiч музеїв». Акцiя буде вiдбуватися в Харковi пiд патронатом Харкiвського мiського голови втретє. В цьому роцi бескоштовно в ніч з 19 на 20 травня буде працювати і Харківський художній музей, де ви зможете пройти бліц-екскурсію на виставці «Скарб Тибету». 19 травня 19:00 – 21:00 Харківський художній музей, вул. Раднаркомівська, 9. Вхід вiльний

Розповідь і слайд-шоу про буддійське паломництво «Тибет, Бутан», 10 травня

t3

За колись неприступними Гімалайськими горами – колись недоступний, таємничий Тибет. Тепер кілька годин на літаку, і ти в серці  давньої буддійської цивілізації. Що ми можемо знайти там тепер? Музей колишньої величі, де від священних храмів залишилася лише зовнішня форма, чи все ще збереглася жива традиція? У пошуку відповідей, ми вирушаємо в місця сили, де століттями медитували великі йогіни.

13 квiтня – Презентацiя книги Лами Оле Нiдала «Книга про любов: Щасливе партнерство очима буддiйського лами»

13 квiтня – Презентацiя книги Лами Оле Нiдала «Книга про любов: Щасливе партнерство очима буддiйського лами»

Любов мiж чоловiком i жiнкою – тема вiчна, мабуть, сама глибока, емоцiйна та повна протирiччя. Вона може бути не тiльки джерелом натхнення для людей мистецтва, але i полем нескiнченного розвитку людини. Мабуть, саме тому, написана буддiйським Ламою Оле Нiдалом, європейцем за походженням, «Книга про любов», видана у великому видавництві «Ексмо», дуже швидко розiйшлася великим тиражем у Росiї. В Українi книга будет представлена вперше у рамках Днiв буддiйської культури в Запорiжжi. В буддизмi любов чоловiка i жiнки розглядується як основа для особистого розвитку та повноти життя. Лама Оле Нідал пояснює, як Будда рекомендував будувати стосунки, щоб двоє, а також і люди

Розповідь і слайд-шоу про буддійське паломництво «Індія, Непал, Китай», 11 травня

Bodnath_kathmandu_02

Буддійське паломництво по Індії, Непалу i Китаю – це подорож по місцях Будди і місць розповсюдження його вчення. Разом з авторами слайд-шоу, кожен зможе пройти той великий шлях, який тисячі років тому пройшов Будда, а також побувати там, де ще живе його благословення. Велична, перенаселена, гучна, строката і відчужена Індія… Саме звідси бере свій початок буддійська традиція. Подорож до витоків проходить через дванадцять дивовижних місць, пов’язаних в єдиний шлях – шлях до самого себе. 

«Ніч музеїв в Харкові. “Розповіді про Тибет”: невигадані історії з картинками про сучасне і давнє життя в Тибеті з уст бувальців-мандрівників, 19 травня

«Ніч музеїв в Харкові. “Розповіді про Тибет”: невигадані історії з картинками про сучасне і давнє життя в Тибеті з уст бувальців-мандрівників, 19 травня

У рамках «Ночі музеїв» у Харкові відбудеться розповідь, доповнена  фотографіями, про сучасне i давнє життя в Тибеті. У неформальному спілкуванні з чаєм, кавою, у приємнiй атмосферi ви почуєте цікаві історії з вуст досвідчених мандрівників, поринете в світ екзотичного Гімалайського регіону.   19 травня 21:00 – 23:00 Садок Будинку архітекторів, вул. Дарвіна, 9. Вхід вiльний.

Презентація книги «Прапор перемоги. Цитати буддійських майстрів», упорядник Войтек Трацевський та Катаржина Бяла, Польща.

book

Досягнувши повного Просвітлення в свої 35 років, Будда Шак’ямуні протягом наступних 45 років безперервно вчив тих, хто цього хотів. Багато хто з його учнів стали вчителями, і продовжували передавати знання іншим. Таким чином, живий досвід буддійських повчань зберігся до наших днів. Цитати, що містяться в цій книзі – це повчання буддійських майстрів ліній Каг’ю і Н’інгма, які протягом останніх 2500 років або досягли повного Просвітлення, або значно наблизилися до цього стану. Це стало можливим тому, що Просвітлення не є чимось особистим – ум кожної істоти містить однаковий потенціал досконалості та радості.  

Виставка буддійського мистецтва «Скарб Тибету» в Харкові, травень 2012

tara

«Скарб Тибету» – єдина в Україні мандрівна виставка буддійського мистецтва, присвячена культурній спадщині Гімалайського регіону. Експозиція виставки нараховує більш як 300 оригінальних експонатів, привезених з Тибету, Непалу, Бутану та Індії, серед них 67 буддійських статуй, 39 тханок, а також маски, музичні храмові інструменти, ритуальні предмети та предмети побуту.